Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
FACEBOOK OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİLERİ
FACEBOOK OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİLERİ
27
Aug

Günümüzde artık teknolojinin en iyi şekilde ve hızlı sistemler ile kullanılması ile çeşitli dosya paylaşımları sanal ortamlara girebilme sanal alışveriş yapabilme e-ticaret sitelerini internet üzerinden dolaşabilme gibi birçok olumlu yararı olan internetin facebook üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Kişiler seslerini duyurabilmek için önceden sadece telefon kullanırken artık internet kullanmakta olup ve internet üzerinden de birçok sosyal paylaşım sitelerine üye olarak girebilmekte ve kayıt yaptırabilmektedirler.

 

Facebook aslında artık birçok kişinin üyeliği ile birlikte büyük bir aile büyük bir topluluk haline gelmiştir. Facebook yetişkinler ve çocuklar açısından olumlu ve olumsuz birçok etkiyi de yine beraberinden getirmektedir. Yetişkinler veya çocuklar tarafından olumlu olumsuz etkileri bulunan facebook aracılığı ile sesimizi diğer kişilere duyurabilir. Facebook üzerinde müzik veya video paylaşımı yapabilir yada arkadaşlarınızla iletişim halinde olabilirsiniz. Arkadaşlarınızın neler yaptığını ve neler paylaştığını görebilmek için de yine facebook tan bu bağlamda yararlanabilirsiniz. Olumsuz etkilerine gelince uzun süre facebook başında durmak hem yetişkinler hem de çocuklar açısından uygun değildir.

 

Kişileri diğer canlı ortamdaki aileleri arkadaşları veya yakın çevresi ile uzaklaşmasını sağlayabilir ve kişileri asıl olmaları gereken canlı iletişimden yoksun bırakabilir. Zamanında ve gerektiğinde paylaşım sitelerinin kullanılması daha yararlı ve duyarlı bir davranış olacaktır. Facebook üzerinden resim paylaşımı yapabilir ve resimlerinizi diğer arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz. Facebook hesabınızı güvenilir bir konuma getirerek istediğiniz hesap ayarlarınızı da bu bağlamda gerçekleştirebilirsiniz. Son dönemde çok sıklıkla kullanılan paylaşım sitelerinin başında gelen facebook aslında kullanıcılarını içine çekmeyi başaran ve alışkanlık yapan bir paylaşım sitesidir. Ancak kullanıcıların olumsuz yönlerini de düşünerek daha az kullanım sağlaması fizik en veya iletişim yönünden daha faydalı bir davranış olacaktır.

Yorum yapın

Post Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış